vrácení řidičského průkazu

V životě řidiče se může stát mnoho situací, jedna z nich je bohužel i ztráta řidičáku. Poté je potřeba projít procesem vrácení řidičského průkazu. Ten je různý v závislosti s dobou, po kterou Vám byl řidičský průkaz odebrán.

ztráta ŘP na méně než 1 rok

V tomto případě je proces vrácení řidičského průkazu relativně jednoduchý. Stačí si vyřídit výpis z evidenční karty řidiče, zdravotní posudek od praktického lékaře, absolvovat dopravně-psychologické vyšetření a poté požádat o navrácení řidičského průkazu. Nejen s dopravně-psychologickým vyšetřením jsme Vám schopni pomoci, stačí, když se nám ozvete a my Vám řekneme jak postupovat.

ztráta ŘP na více než 1 rok

V případě, že Vám byl řidičský průkaz odebrán na více než 1 rok, je potřeba opět absolvovat prohlídku u praktického lékaře, dopravně-psychologické vyšetření a navíc také přezkoušení z odborné způsobilosti. To se skládá z testu z pravidel silničního provozu, kde musíte dosáhnout alespoň 43 bodů z 50 abyste prospěli a byli připuštěni k praktické jízdě. Ta trvá min 30 minut a zkušební komisař poté vyhodnotí, zda bylo vše v pořádku, zda jste jeli v souladu s pravidly silničního provozu, zda byla jízda plynulá, bezpečná atd. Pokud ano, tak prospějete a můžete si poté zažádat o navrácení ŘP.

žádost o vrácení řidičského průkazu

O vrácení řidičského průkazu se žádá na příslušném odboru dopravy a máte dvě možnosti jak zažádat a to ve standartním, nebo zkráceném režimu ( v případě navrácení původního řidičského průkazu je to na počkání na příslušném ORP) Standartní režim trvá max 20 dní a stojí 200 Kč. Zrychlená žádost je za poplatek 700 Kč a řidičský průkaz bude vyroben do 5-ti pracovních dní.