MOTO kurzy - sk. AM, A1, A2, A

Ahoj motorkáři, ať už stávající nebo budoucí. Jsme velmi rádi, že jste si zvolili Autoškolu KAPR. Děláme kurzy motorek na všechny skupiny od mopedů až po neomezené “Áčko”. Výběr už je na Vás.

popis jednotlivých skupin

věk: 15 let (se souhlasem zákonného zástupce) 

S touto skupinou budete smět řídit dvoukolová, tříkolovánebo i čtyřkolová motorová vozidla s konstrukční rychlostí převyšující 25 km/h a maximální 45 km/h

příhlášení se do kurzu

  1. mít vyplněnou Žádost o přijetí k výuce a výcviku nebo on-line přihlášku
  2. mít potvrzený Posudek o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře ( max. 3 měsíce starý)

průběh kurzu

Teoretická příprava

  • Ovládání a údržba vozidla (teoretická a praktická část)
  • Teorie a zásady bezpečné jízdy
  • Obecná pravidla provozu
  • Značky
  • Křižovatky
  • Zdravotnická příprava (teoretická a praktická část)

Každý žák naší autoškoly také po celou dobu kurzu dostane přístup k on-line výukovým materiálům www.moje-autoskola.cz , kde nalezne nejen výuková videa, ale i kredit na 20 testů zdarma.

Praktická příprava

Minimální počet hodin jízd pro všechny skupiny je 13. U nás se však nemusíte bát, že by Vám to nestačilo. Každý student Autoškola KAPR si může navýšit počet jízd dle jeho potřeb, bez navýšení ceny. Vše je zahrnuto v základní ceně kurzu, Stručně řečeno, jezdíte až do doby, kdy se cítíte na to, jít na zkoušku.

První jízdy začínají na cvičné ploše, abyste se dostatečně seznámili s motocyklem při pomalých i vyšších rychlostech a nacvičili si úkony potřebné pro úspěšné zvládnutí zkoušky, ale hlavně pro život! Poté budete jezdit v provozu za doprovodu instruktora, který za Vámi pojede v autě, nebo na motorce a budete komunikovat skrz vysílačku.

Závěrečná zkouška

Zkouška pro všechny skupiny motorek se skládá ze 3 částí. Na každou část zkoušky máte 3 pokusy. V praxi to znamená, že pokud neuspějete na teoretické části, máte další dvě možnosti. Pokud i tak neuspějete, musíte opakovat v autoškole celou teoretickou přípravu ( přednášky) znovu a poté máte další 3 pokusy. Až poté postupujete k praktické části zkoušky (jízdě) která má první část na tréninkové ploše a druhou v provozu. Pokud neprospějete, opakujete pouze tu část, u které jste neuspěli. Stejně jako u testů, i tady máte na vše maximálně 3 pokusy, při neúspěchu je nutné opakovat výcvik v řízení znovu. Na kompletní proceduru zkoušek, tj. od prvního testu do poslední možné jízdy máte max. 1 rok. Poté je nutné nastoupit do kompletně nového kurzu a absolvovat celou autoškolu znovu.

1. Teoretická část ( test z pravidel silničního provozu)

Probíhá na magistrátu města Ostravy, ul. Sokolská tř. 28 ( vedle prodejny Moravel). Před testy je potřeba mít zaplacený správní poplatek za zkoušku ve výši 700 Kč a s sebou na testy si nezapomenout platný Občanský průkaz, pokud už máte řidičský průkaz, tak i ten. V testu samotném je potřeba dosáhnout minimálně 43 bodů z celkových 50, jedině pak jste připuštěni ke zkouškové jízdě. 

 

2. Praktická část ( jízda v autě se zkušebním komisařem)

Zkouška začíná v areálu LIBROS v Přívozu. Před jízdou samotnou se provádí předvýjezdová kontrola vozidla a poté podle instrukcí zkušebního komisaře absolvuje předepsané úkony a poté jedete do provozu.

 

podání žádosti o Řidičský Průkaz

Toto už je ta příjemnější část procesu. Poté, co uspějete na zkoškách je potřeba si zažádat o vydání řidičského průkazu. Žádost o ŘP je možné podat na jakémkoliv úřadu s rozšířenou působností, např. Ostrava, Hlučín, Bohumín, Havířov, Frýdek-Místek, …. kde si vyhotovený řidičský průkaz také vyzvednete. Za tento úkon si úřad účtuje poplatek 200 Kč. V případě, že je žadatel již držitel jakéhokoliv oprávnění, je možné za poplatek 700 Kč dostat řidičský průkaz do 5 pracovních dní.

!!! Nezapomeňte, že řídit můžete až v momentě, kdy máte řidičský průkaz fyzicky “v ruce” !!!