Otázky a odpovědi

1. Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit náš online formulář, zajistit si zdravotní posudek od Vašeho praktického lékaře a můžete začít. Odkaz na online formulář.

2. Řidičské oprávnění na auto od 17 let?

Ano. Od roku 2024 je možné být držitelem řidičského oprávnění od 17 let. Řízení je podmíněno účastí mentora, který na řidiče dohlíží ze sedadla spolujezdce. Do tohoto kurzu je možné se přihlásit již 1,5 roku před dovršením 17 let. Více informací naleznete na stránkách asociace autoškol www.autoskola17.cz 

více informací také naleznete ZDE

3. Jak dlouho autoškola trvá?

Klasický kurz sk. B trvá cca 2-3 měsíce po vyřízení všech formalit. Samozřejmě také záleží na Vašich možnostech. Čím flexibilnější budete, tím rychleji vše dokončíte a můžete na zkoušku. 

Rychlokurz trvá do 1 měsíce. 

Více o kurzu pro sk. B ZDE

4. Kdy můžu na zkoušky?

Až dokončíte všechny hodiny výuky a výcviku, tak Vás v co nejbližším termínu přihlásíme na zkoušku. Kurz však nesmí být ukončen před dovršením minimálního věku pro danou skupinu řidičského oprávnění.

5. Kde jsou zkoušky a co si vzít s sebou?

Zkouška začíná testem z pravidel silničního provozu a začíná na adrese Sokolská třída 28, Ostrava, hned vedle papírnictví Moravel.

S sebou si vemte občanský průkaz a pokud už nejaký máte, tak i řidičský průkaz, jinak nebudete na zkoušku připuštěni!!!

5. Co se stane, když na zkoušce neuspěju?

Na každou část zkoušky máte 3 pokusy. Pokud neuspějete, je potřeba zaplatit opět správní poplatek magistrátu, 100 Kč za test, 400 Kč za jízdu. Autoškole se platí 200 Kč za opakovaný test a 500 Kč za opakovanou jízdu. Více o kurzu se dozvíte ZDE

6. Co dělat když neprospěju ani potřetí?

Snad se Vám to nestane, ale pokud ano, tak musíte zpátky do autoškoly a opakovat tu část, ze které jste neuspěli, tj. teorii nebo jízdy. Potom máte další 3 pokusy. Nezapomeňte, že na vše máte maximálně 1 rok, tato doba se počítá od prvního testu.

7. Můžu k Vám přejít z jiné autoškoly?

Ano, můžete k nám přejít ať už během základního kurzu nebo klidně i v době, kdy 3x nespějete na zkoušce a chcete opakovat přednášky nebo jízdy u nás. Poplatky za přechod máme v ceníku.


Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, napište nám