Otázky a odpovědi

1. Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit náš online formulář, zajistit si zdravotní posudek od Vašeho praktického lékaře a můžete začít. Odkaz na online formulář.

2. Jak dlouho autoškola trvá?

Klasický kurz sk. B trvá cca 2-3 měsíce po vyřízení všech formalit. Samozřejmě také záleží na Vašich možnostech. Čím flexibilnější budete, tím rychleji vše dokončíte a můžete na zkoušku. 

Rychlokurz trvá do 1 měsíce. 

Více o kurzu pro sk. B ZDE

3. Kdy můžu na zkoušky?

Až dokončíte všechny hodiny teorie a praxe, tak Vás v co nejbližším termínu přihlásíme na zkoušku.

4. Kde jsou zkoušky a co si vzít s sebou?

Zkouška začíná testem z pravidel silničního provozu a začíná na adrese Sokolská třída 28, Ostrava, hned vedle papírnictví Moravel.

S sebou si vemte občanský průkaz a pokud už nejaký máte, tak i řidičský průkaz, jinak nebudete na zkoušku připuštěni!!!

5. Co se stane, když na zkoušce neuspěju?

Na každou část zkoušky máte 3 pokusy. Pokud nespějete, je potřeba zaplatit opět správní poplatek magistrátu, 100 Kč za test, 400 Kč za jízdu. Autoškole se platí 200 Kč za opakovaný test a 500 Kč za opakovanou jízdu. Více o kurzu se dozvíte ZDE

6. Co dělat když neprospěju ani potřetí?

Snad se Vám to nestane, ale pokud ano, tak musíte zpátky do autoškoly a opakovat tu část, ze které jste neuspěli, tj. teorii nebo jízdy. Potom máte další 3 pokusy. Nezapomeňte, že na vše máte maximálně 1 rok, tato doba se počítá od prvního testu.

7. Můžu k Vám přejít z jiné autoškoly?

Ano, můžete k nám přejít ať už během základního kurzu nebo klidně i v době, kdy 3x nespějete na zkoušce a chcete opakovat přednášky nebo jízdy u nás. Poplatky za přechod máme v ceníku.


Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, napište nám